חמאת שיאה גולמית

חמאת שיאה גולמית: הכירו את סגולותיו הרבות של שמן אגוז השיאה

השילוב המרתק בין מוצרי הטבע לעולם הרוקחות טבעית והקוסמטיקה סייע ליצור מוצרים המשמשים הן בתחום הרפואה הטבעית והן בתחום רפואת העור.

אחד מהגילויים הוותיקים ביותר היה כוחם של השמנים המצויים בתוך אגוזי השיאה. השמנים, שהפכו בטמפרטורת החדר למוצק היו הסוד של נשים רבות לטיפול בסימני המתיחה בזמן ההיריון ולטפל בצלקות שונות, טיפול בכוויות ואף באלרגיות שונות על העור.

לכן, רבים משתמשים במוצרי חמאת שיאה טהורה על מנת לטפל בחוליים שונים ואף כטיפול אנטי-אייג’ינג.

במאמר זה ננסה לעמוד על סגולותיו הטיפוליות של המוצר וכיצד ניתן לשלב אותו עם חומרים טבעיים נוספים ליצירת מוצרי טיפוח אפקטיביים.

חמאת שיאה
חמאת שיאה גולמית

יתרונות רפואיים של חמאת השיאה

הרבה לפני שהרפואה המודרנית החלה להפיץ מוצרים לטיפול בכוויות התגלה כי מיצוי של שמן השיאה מסוגל לטפל בעור הסדוק או הפגוע (כאשר אין פצע פתוח על העור).

כמובן, רצוי להיוועץ קודם ברופא עור או נטורופת במקרה של דלקות חריפות שאינן עוברות. לצד היתרונות הללו חמאת השיאה משמשת גם לטיפול ביובש בקרקפת העשוי לגרום לקשקשים או לגרד.

חשוב, בתחילה, להשתמש בשמן השיאה כאשר הוא מדולל מעט בשמן לפני ששוטפים אתו את הראש בפעם הראשונה.

חשוב לשים לב כי אתם בוחרים במוצרי חמאת שיאה אורגנית גולמית ולא במוצרים שמכילים חומרים כימיקליים או מרכיבים מזיקים נוספים.

חמאת שיאה סגולות ויתרונות קוסמטיים

לצד יתרונותיו הטיפוליים של שמן השיאה רבים בוחרים במוצרי חמאת שיאה לפנים על מנת לשמור על עור במרקם אחיד וגמישות רבה יותר.

מריחת חמאת שיאה לעור אם בשימוש בחמאה גולמית טבעית או באמצעות קרם מעניקה לעור מראה צעיר יותר, זוהר ומסייעת לטיפול בצלקות שונות כתוצאה מאקנה, חשיפה לשמש או התבלות טבעית של העור.

למרות שמדובר במוצר המורכב ברובו משומן, המוצרים מתאימים גם לעור שמנוני וגם לעור יבש ומאזנים את העור תוך החדרת לחות טבעית המסייעת לפנים להראות נפלא.

את חמאת השיאה מומלץ למרוח גם על הצוואר על מנת לשמר את האלסטיות הטבעית שלו ולעצור בצורה טבעית את תהליך ההתבלות באזור זה בגוף.

חמאת שיאה גולמית ליצירת מוצרי טיפול בבית

לאור היתרונות שציינו, חמאת השיאה משמשת היום כחלק עיקרי במרכיבי שמפו ומרכך לשיער וכן בקרמים לפנים המשווקים ברשתות הפארם. אך, כאשר אנו משתמשים במוצרים מוכנים מראש הם עשויים גם לכלול כימיקלים שונים שנועדו לשמר את המוצר לאורך זמן.

מוצרים טבעיים המבוססים על שמן השיאה יהיו בעלי חיי מדף קצרים יותר אך יכללו את כל יתרונות המוצר מבלי הכימיקלים השונים. נסו להוסיף לשמן השיאה שמן חוחובה ותוכלו ליהנות מהמוצר המושלם להחלקת עור הבטן.

שילוב של שמן שיאה גולמי ושמן קוקוס (בכבישה טבעית קרה) יוצרים עבורנו את המרכך המושלם – ללא כל שימוש בחומרים שאינם טבעיים.

מקווים שהמאמר הצליח לעשות סדר לגבי הסגולות והשימושים של חמאת שיאה גולמית.

צוות אור המדבר

תגובה אחת על הפוסט “חמאת שיאה גולמית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat